Разумен плоча разменувач на топлина

Краток опис:

Модел: АПД-ZF250 / 250 ~ АПД-ZF1600 / 1600
Вовед: Направени од страна на рамен алуминиумски фолии на 0.12mm дебелина;
Две воздушни струи тече налутено;
Погодно за соба систем за вентилација и индустриски систем за вентилација;
Топлина обновување ефикасност до 70%.
Потврдување:  2 (1)2 (2)2 (3)

 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  во карактеристики

  • Разумен топлина обновување
  • Вкупно поделба на свеж воздух и издувниот воздух струи
  • Топлина обновување ефикасност до 80%
  • 2-страна настани во обликувањето
  • Двоен е повлечен работ
  • Целосно заеднички запечатување.
  • Отпорност на разликата притисок до 2500Pa
  • Под притисок на 700Pa, истекување на воздухот помалку од 0,6%

  типот на материјал

  B серија (стандарден тип)

  Разменувач на топлина се направени од чисто алуминиумски фолии, со поцинкована крајот капак и под агол од легура на алуминиум фолија. Макс. температурата на воздухот 100 ℃, тоа е погоден за повеќето од прилика.

  F серијата (вид на анти-корозија)

  Разменувач на топлина се направени од чист алуминиум фолии за покривање од страна на специјални анти-корозија материјали, со поцинкована крајот покритие и алуминиумски легури агол фолија., Тоа е погоден за корозивни гасови прилика.

  G серија (висока температура тип)

  Разменувач на топлина се направени од чисто алуминиумски фолии, со поцинкована крајот капак и под агол од легура на алуминиум фолија. Запечатување материјал е посебен и овозможи на Макс. температурата на воздухот да биде 200 ℃, тоа е погоден за посебни висока температура прилика.

  Алуминиумски фолии дебелина опсег од 0,12 до 0.18mm, бидејќи на различни спецификација разменувач на топлина.

  Разменувач на топлина големина и волумен на воздух

  1

  Забелешки: ① должина е индивидуално, но треба да биде во рамките на одреден опсег.

  ② Големина C е за повикување, големината може да биде малку се зголеми  во согласност со

  разменувач на топлина должина.

  1

   спецификации

  модел A (mm) B (mm) C (mm) Должина по парче (L) Факултативна растојание (мм) забелешки
  АПД-ZF250 / 250 250 250 356 <= 400 4.0         

   

  еден модул

  АПД-ZF300 / 300 300 300 427 <= 400 4.0
  АПД-ZF300 / 300 300 300 427 <= 500 5.0
  АПД-ZF350 / 350 350 350 498 <= 400 4.0
  АПД-ZF350 / 350 350 350 498 <= 500 5.0
  АПД-ZF350 / 350 350 350 498 <= 550 6.0
  АПД-ZF400 / 400 400 400 568 <= 400 4.0
  АПД-ZF400 / 400 400 400 568 <= 500 5.0
  АПД-ZF400 / 400 400 400 568 <= 550 6.0
  АПД-ZF500 / 500 500 500 710 <= 550 6.0, 8.0, 10.0
  АПД-ZF600 / 600 600 600 851 <= 550 6.0, 8.0, 10.0
  АПД-ZF700 / 700 700 700 993 <= 550 8.0, 10.0
  АПД-ZF800 / 800 800 800 1134 <= 550 8.0, 10.0
  АПД-ZF1000 / 1000 1000 1000 1417 <= 500 6.0, 8.0, 10.0   Четири модули во комбинација
  АПД-ZF1200 / 1200 1200 1200 1702 <= 500 6.0, 8.0, 10.0
  АПД-ZF1400 / 1400 1400 1400 1985 <= 500 8.0, 10.0
  АПД-ZF1600 / 1600 1600 1600 2265 <= 500 8.0, 10.0

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи