Проект

 • HOLTOP HVAC Cooperated with Mercedes-Benz for Seven Years

  HOLTOP HVAC Cooperated with Mercedes-Benz for Seven Years

  Holtop attended the Facilities Open Day Event held by Beijing Mercedes-Benz Automobile Co., Ltd. in November 2018. The theme of the event is to create a green smart factory, to experience the smart technology of the Mercedes-Benz automobile manufacturing plant, to demonstrate the special craft...
  Прочитај повеќе
 • Проектот INNGANG Гаража топлина тркала

  Проектот INNGANG Гаража топлина тркала

  Име на проектот: INNGANG Гаража Локација: Норвешка производи: Ротари разменувачи на топлина / проект топлина тркала Описи: Holtop обезбедени ротациони разменувачи на топлина за INNGANG Гаража, кој е познат сервис и поправка продавница за тркачки автомобили на локално ниво. Гаражата обично имаат проблем со гас мирис, со usin ...
  Прочитај повеќе
 • Samsung Electronics во Виетнам растенијата

  Samsung Electronics во Виетнам растенијата

  Project name: Samsung Electronics Vietnam Plant Location: Vietnam Products: Rotary heat exchangers Project descriptions: Holtop supplied more than 60 sets of rotary heat exchangers to Samsung Samsung Electronics Vietnam Plant, which is the largest smartphone production base.
  Прочитај повеќе
 • Универзитетот Стенфорд систем за вентилација

  Универзитетот Стенфорд систем за вентилација

  Име на проектот: Универзитетот Стенфорд Локација: САД Производи: Еко-паметни вентилатори обновување на енергијата Holtop испорачува многу еко-паметни вентилатори обновување на енергијата во училницата на Универзитетот Стенфорд. Таа има функција на концентрацијата на CO2 и контрола на влажност. Со поврзување на CO2 и влажност откривање на ...
  Прочитај повеќе
 • Воркингтон академија систем за вентилација

  Воркингтон академија систем за вентилација

  Име на проектот: Воркингтон академија Локација: Велика Британија Производи: Еко-паметни енергија вентилатори за обновување на описот на проектот: Holtop испорачува многу еко-паметни вентилатори обновување на енергијата за Воркингтон Академијата, има паметни контролер со Modbus BMS контролната функција, па единици можат да бидат поврзани со сце ...
  Прочитај повеќе
 • Mercedes-Benz Авто AHU систем проекти

  Mercedes-Benz Авто AHU систем проекти

  - Нов достигнување во фабрика за автомобили климатизација индустрија Име на проектот: Mercedes-Benz Авто AHU Проекти Локација: Кина на производот: Клима комори Краток опис: HOLTOP соработувал со Пекинг Бенц Автомобилство копродукции, Ltd од страна на обезбедување на повеќе од 90 комплети на комбинација воздух ракување единица со ...
  Прочитај повеќе
 • The Second Cooperation HVAC System for Mercedes-Benz

  The Second Cooperation HVAC System for Mercedes-Benz

  When the installation of air handling unit is growing vigorously at the construction site of Geely and Volvo, here comes a good news — Holtop won the bidding of the Benz welding workshop project, as the supplier of air handling unit.   Holtop has cooperated with Benz for many years. Our cen...
  Прочитај повеќе
 • Проектот Geely Авто AHU

  Проектот Geely Авто AHU

  Име на проектот: Geely Авто AHU проектот Локација: Белорусија проектот на производот: Опис Клима комори проектот: Целиот сет на системот за климатизација и систем за обновување на топлина (повеќе од 40 комплети како сите) за Geely автомобилски слој работилница, мала работилница слој, собранието работилница и weldin ...
  Прочитај повеќе
 • Toyoko Ин Франкфурт на Мајна, Hauptbahnhof Хотел

  Toyoko Ин Франкфурт на Мајна, Hauptbahnhof Хотел

  Име на проектот: Toyoko Ин Франкфурт на Мајна, Hauptbahnhof Hotel Локација: Германија производи: Мис Слим енергија вентилатори за обновување описи на проектот: Holtop испорачува повеќе од 410 единици на Мис Слим вентилатори за Токио Inn Хотели обновување на енергија да се донесе свеж воздух на секој погоди соби. На ...
  Прочитај повеќе
 • Националниот Ченг Чунг Универзитетот Вентилација на проектот

  Националниот Ченг Чунг Универзитетот Вентилација на проектот

  Име на проектот: Националниот Ченг Чунг Универзитетот Локација: Тајван Производи: Еко Vent обновување на енергијата описи вентилатори проектот: Holtop обезбедени повеќе од 10 комплети на Еко Vent вентилатори обновување на енергијата со стапка на проток на воздух од 2000-6000m3 / h за училници, наставникот канцеларии и простории за состаноци, е ...
  Прочитај повеќе
 • Проектот фармацевтски Cleanroom Работилница

  Проектот фармацевтски Cleanroom Работилница

  Проект: Фармацевтски Cleanroom Семинар Локација: производ Камбоџа проектот: Прочистена Клима комори единица Опис на проектот: Тоа е фармацевтски проектот чиста соба, вкупната површина е 1.440 м2. Ние обезбеди решение подготвено за греење за овој проект, вклучувајќи снабдување AHU, чилер единица ...
  Прочитај повеќе
 • Каосиунг библиотека разменувачи на топлина

  Каосиунг библиотека разменувачи на топлина

  Име на проектот: Каосиунг библиотека Локација: Тајван Производи: Ротари разменувачи на топлина Опис на проектот: Holtop обезбедени повеќе од 10 комплети на ротациони разменувачи на топлина се движат од 1500mm до 3000mm дијаметар. Kaosiung е во близина на морето, на ниво на влага е високо во воздухот. Со користење на ротациони топлина exchan ...
  Прочитај повеќе
12Следна> >> Страна 1/2