Ѕид Монтирани обновување на енергијата Вентилатори

Краток опис:

Модел: ERVQ-B150-1A1F
Проток на воздух: 150 = & gt; / h
Вовед: Свеж воздух + обновување на енергијата + HEPA прочистување
Потврдување:  2 (2)2 (3)2 (1)

детали за производот

Тагови производ

Главната карактеристика на Еко-Чиста Ѕид Монтирани енергија Вентилатори наплата:

1

Повеќе за прочистување на ХЕПА од 99%

Внатрешна и надворешна airfiltration

Висок степен на топлина и влажност наплата за комфорот на воздухот

Затворен мало positivepressure да се задржи отворен загадениот воздух далеку

фан висока ефикасност со DC мотори

Далечински управувач

Квалитетот на воздухот Индекс (AQI) следење

тишина Операција

лесна инсталација

спецификации на Еко-Чиста Ѕид Монтирани обновување на енергијата  Ventilators:

модел ERVQ-B150-1A1F
Проток на воздух (m3 / h) 150
филтрација ефикасност (%) 99% ХЕПА
режим на филтрација PM2.5 прочистување / Длабоко прочистување / Ултра прочисти
брзина DC / 8 брзина
Влезна моќност (W) 35
Температура ефикасност (%) 82
Бучава dB (A) 23-36
контрола Екран на допир панел / Далечински управувач
прикажување на квалитетот на воздухот PM2.5 / Temp & RH
Оперативен режим Прирачник / Авто / Timer
Соодветен на големината на собата (м2) 20-45
Димензија (mm) 450 * 155 * 660
Тежина (кг) 10

големината на собата

резултатите покажуваат

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи