Вертикална Вентилатори обновување на енергијата

Краток опис:

Модел: ERVQ - L300 - 1A1FERVQ - L600 - 1A1F
Проток на воздух: 300 милиони = & gt; / h ~  600m = & gt; / h
Вовед:

монтирани канал;

Директен удар;

Свеж воздух + обновување на енергијата + HEPA прочистување

Потврдување:  2 (1) 2 (2)2 (3)

детали за производот

Тагови производ

Главната карактеристика на вертикална Вентилатори обновување на енергијата 

Triple филтрација

99% ХЕПА филтрација

Мали позитивни внатрешен притисок

стапка на обновување на енергијата висока ефикасност

Факултативна фан висока ефикасност со DC мотори

Далечински управувач

шарени дизајн

Визуелна управување LCD дисплеј

Спецификации на вертикална Вентилатори обновување на енергијата 

модел ERVQ - L300 - 1A1F ERVQ - L600 - 1A1F
Проток на воздух (m3 / h) 300 600
На филтрација euiciency (%) 99% / ХЕПА 99% / ХЕПА
режим на филтрација PM2.5 прочистување / Длабоко прочистување / Ултра прочисти PM2.5 прочистување / Длабоко прочистување / Ултра прочисти
брзина DC / 8 брзина DC / 8 брзина
Влезна моќност (W) 70 125
Temperture euiciency (%) 0.82 0.82
Бучава dB (A) 25-36 25-36
контрола Екран на допир панел / Далечински управувач Екран на допир панел / Далечински управувач
прикажување на квалитетот на воздухот PM2.5 / Temp & RH PM2.5 / Temp & RH
Оперативен режим Прирачник / Авто / Timer Прирачник / Авто / Timer
Соодветен на големината на собата (м2) 50-120 100 - 240
Димензија (mm) 560 * 410 * 1580 560 * 460 * 1700
Тежина (кг) 55 65

 

кат примена тип ERV


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи