Крст спротивен разменувачи на топлина

Краток опис:

Модел: АПД-LB539 / 316
Вовед: Крст спротивен тек
разумен размена на топлина
Поголема ефикасност на топлина
Целосно запечатување
двојно страна притискање на плоча
Потврдување: 2 (1)2 (2)2 (3)

детали за производот

Тагови производ

   Принцип на работа на крст со спротивен Разумен воздух-воздух плоча разменувачи на топлина

  Две соседни алуминиумски фолии формира канал за свежи или издувниот воздух поток. Топлината се пренесува при делумно воздухот струи тече налутено и делумно воздухот струи тече контра преку канали, и свеж воздух и издувниот воздух е целосно одвоени.  5

  Главни карактеристики 
  1.Sensible топлина обновување 
  2.Total поделба на свежо и издувниот воздух струи 
  ефикасност 3.Heat обновување до 90% 
  4,2-страна настани во обликувањето 
  5.Single е повлечен работ 
  6.Completely заеднички запечатување. 

  5 6 7
  2-страна притисне обликувањето

  Single е повлечен работ

  @ Дебелина 3 пати плоча

  Целосно заеднички sealiing

  шема на ефикасноста

  5 6

  Сите податоци сфатиле над воздушното тестирани според GBT 21087-200

  5 6

  спецификации

  модел A (mm) B (mm) Должина по парче (C) Факултативна растојание (мм)
  АПД-LB539 / 316 316 539 Нарачана Макс. 650mm 2.1

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи