Комбинираат Клима комори AHU

Краток опис:

Повеќе од 61 corss оддел;

модуларен дизајн;

опремени со висока ефикасност воздух-воздух разменувач на топлина;

Максимален проток на воздух за една единица може да биде 250.000 CMH.


детали за производот

Тагови производ

  AHU Преглед

  Holtop има широк спектар на воздух ракување единица за употреба во разни апликации од мала канцеларија простории tolarger индустриски апликации. Заеднички за сите предмети во опсегот е дека системи и компоненти се развиени за задоволување на строгите барања за ниска потрошувачка на енергија, разменувачи на топлина, мотори и вентилатор единици имаат сите поминале екстензивно тестирање, и во лабораторија и на терен, со цел да во согласност со currentand иднина барањата за ниска потрошувачка на енергија.

  Дизајнот на HJK-E серија Комбинираната Клима комори единица, во согласност со GB / Т 14294-2008 националните стандарди строго, и постојано продлабочување на R & D и новости за времето, основана водечка предност на новата генерација на "У" Серија воздух на топлина Обнова Technology.Holtop е единица за ракување, е надвор од вообичаените стандарди во многу карактеристики.

  главни карактеристики

  Мраз ладно отпорен дизајн мост

  - Двоен кожата сендвич панели со висока густина на СТП пена, термички индекс пауза достигне стандардите на ЕУ TB2.

  Висока механичка сила

  - Изграден со поцинкуван лим внатрешниот кожата, лим боја надворешниот кожата и

  силна челична рамка. Притисок издржливост до 2000Pa, погоден за голем проток на воздух

  апликација.

  Висока воздухот затегнатоста

  - Двоен запечатување инкрустирани да се приклучи на рамки и панели цврсто, намалување на воздух

  истекување. стапка воздух истекување помалку од 1% под внатрешна позитивен притисок на 1000Pa. 

  флексибилна комбинација

  - Дизајнирано со 100mm модул, рамки и панели се флексибилни, за да се промени

  во согласност со дизајн барања, и лесен за испорака на делови и монтажа сајт.

  5


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи