enthalpy rrota

Përshkrim i shkurtër:

Model: HRT-500 ~ HRT-5000
Diametri: 500-5000mm
Prezantimi: Enthalpy dhe të ndjeshme shërim të ngrohjes
Efikasiteti Heat deri në 70% në 90%
dyfishtë sistemit nënshkrimin
sektorin dyfishtë spastrim
Certifikimi:  ce

Detail Product

Produkt Tags

  Tiparet kryesore të Holtop ngrohjes exchanger rrotullues
  1. efikasitet të lartë të ndjeshme shërim të ngrohjes
  2. dyfishtë sistemit labirint nënshkrimin siguron rrjedhje minimale të ajrit.
  3. Përpjekjet e vetë-pastrimi zgjasin ciklin e shërbimit, duke ulur koston e mirëmbajtjes.
  4. Sektori i dyfishtë spastrim minimizon carryover nga shter ajrit në lumë furnizimit me ajër.
  5. Jeta-kohë-lubrifikuar ndikim nuk kërkon mirëmbajtje nën përdorim normal.
  6. spokes brendshme janë përdorur për të mekanikisht bonove Laminations rotorit për të përforcuar timon.
  7. varg Kompletuar e diametër rotorit nga 500mm deri 5000mm, rotor mund të jenë prerë në 1PC në 24pcs për transportin e lehtë, lloje të ndryshme të ndërtimit të shtëpive është në dispozicion si edhe.
  8. software Përzgjedhja për përzgjedhje të përshtatshëm.

  Parimi i punës

  Rotary exchanger ngrohjes është i përbërë nga alveolate
  timon ngrohjes, rast, sistemin me makinë dhe pjesë nënshkrimin.
  Shter dhe ajrit të hapur të kalojë nëpër gjysmën e
  timonit veç e veç, kur rrota rrotullohet, ngrohjes
  dhe lagështi janë shkëmbyer në mes të shter dhe
  ajri i jashtëm. Efikasiteti shërim energjisë është deri në
  70% në 90%

  rrotullues exchanger ngrohjes
  Wheel Materiale rrotullues exchanger3 ngrohjes
  Rrotë totale e ngrohjes është bërë nga fletë alumini të veshura me
  3A sitë molekulare 0.04mm trashësi. rrotullues exchanger2 ngrohjes
  Aplikimet
  exchanger ngrohjes Rotary mund të ndërtohet në njësinë e trajtimit të ajrit (AHU) si një pjesë kryesore të seksionit të rikuperimit të nxehtësisë. Zakonisht side
  panel i zorrë exchanger është e panevojshme, përveç se bypass ka qenë i vendosur në AHU.
   ngrohjes rrotullues aplikimi exchanger
  Ajo gjithashtu mund të jetë i instaluar në kanalet e sistemit të ventilimit, si një pjesë kryesore e seksionit rikuperimit të nxehtësisë, lidhur me
  ange fl. Në këtë rast, paneli anësor i exchanger është e nevojshme për të parandaluar rrjedhjet. nxehtësisë rrotullues aplikim shkëmbyes 2
  Shënim: lloji zorrë dhe sasia segment duhet të varet nga hapësirat e aplikimit, si dhe aftësinë e transportit
  dhe kushtet në instalim. Mbi segmentimit do të rrisë punën e kuvendit, dhe madhësia overlarge do të shkaktojë
  diffculties në transportin.
  Kushtet e aplikimit
  - temperatura e ambientit: -40-70 ° C
  - Max fytyrë shpejtësia: 5.5 milion / s
  - presion Max në zorrë: 2000Pa

 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products